همه ما مخارج‌مان را با فروش چیزی به کسی تامین می‌کنیم . دستمزد ما ، چه ملموس و چه ناملموس ، به این بستگی دارد که چقدر خوب ایده‌ها، محصولات و خدمات خود را به فروش برسانیم .نکته مهم این نیست که شما می‌فروشید یا نه بلکه نکته مهم کیفیت و کمیت انجام آن است.

والدين مداوم در حال فروش ارزشها ، نظریات و رفتارها به فرزندانشان هستند و میزان رشد صحیح فرزندان بستگی به این داردکه این فروش چقدر خوب صورت گرفته باشد. بهترین رهبران و مدیران همیشه به فروشندگان کم فشار معروفند.

مردم دوست ندارند کسی چیزی را به آنها بیاموزد یا دستوری بدهد و یا آنها را به کاری مجبور کند و به همین خاطر موفق‌ترین متخصصین روابط انسانی آنهایی هستند که بتوانند ایده های خود را طوری ارائه دهند که دیگران آنها را ایده های خودشان بدانند به این تخصص، هنر فروش گفته میشود.

همانطور که آیزنهاور گفته است :

هنر رهبری در این است که مردم آنچه را که شما می‌خواهید انجام بدهند و فکر کنند ایده خودشان است.

در تجارت و صنعت و بسیاری حوزه‌های دیگر تعیین کننده میزان حقوق شما میزان توانایی‌تان در فروش کیفی کارتان به افرادی است که نظرشان در تعیین موفقیت شما بسیار مهم است. آنهایی که خود را بهتر به بازار عرضه می‌کنند خیلی سریعتر از دیگران پیشرفت می‌کنند حتی اگر کم استعدادتر از آنها باشند یا محصولات بهتری ارائه نکنند . همه اینها به نحوه فروش وانواع بازاریابی بستگی دارد.

بسیاری از مردم و حتی بسیاری از فروشندگان از کلمه فروش زیاد خوششان نمی‌آید . ولی واقعیت این است که توانایی ترغیب و نفوذ در دیگران اهمیتی اساسی در داشتن یک زندگی خوب دارد. اگر نتوانید ديگران را به دیدگاه خود ترغیب کنید این خطر وجود دارد که مورد بی اعتنایی قرار بگیرید و اهمیتتان را در جامعه از دست بدهید.

افرادی که نتوانند ایده‌هایشان را به نحوی موثر ارائه کنند و یا توانایی‌شان را به خوبی نشان دهند، نفوذ زیادی ندارند و چندان مورد احترام نخواهند بود. از طرف دیگر آنهایی که در گفتگوهایشان می توانند دیگران را متقاعد کنند و کارآمد هستند اغلب جزء موفقترین و محترم‌ترین افراد جامعه محسوب می شوند.

قدرت فروش خوب ، از استعدادهای کمیاب است وفراموش نكنيد كه اين استعداد اكتسابي است. فروشندگان نخبه جزو موفقترین، محترم‌ترین و مطمئن‌ترین افراد حرفه‌ای هستند. مهم نیست که شما مشتری باشید یا مدیر یا فروشنده ، نحوه عرضه عالی آنچه که دارید بستگی به خودتان دارد، شما میتوانید به یک بازاریاب و فروشنده موفق تبدیل شوید.

تا زماني که فروشي صورت نگيرد ، در حقيقت هيچ چيزي اتفاق نيافتاده است. فروشندگان از جمله مهم ترين مردم جامعه هستند. بدون پديده فروش ، تمام جامعه ي بشري در سکون و سکوت فرو خواهد رفت. فروشندگان مهم ترين افراد در هر فعاليت تجاري و اقتصادي به شمار مي آيند. بدون فروش ، حتي بزرگترين و پيچيده ترين شرکت ها نيز تعطيل مي شوند. رابطه ي مستقيمي بين موفقيت جامعه و صنف فروشندگان و موفقيت تمام جامعه وجود دارد.

در اين قرن ، فروشندگان حرکت ساز و شکل دهنده هستند بطوريکه در آمريکا گفته شده است : “کار و حرفه ي آمريکا تجارت است“. امروزه موفق ترين سازمان ها در جهان آن هايي هستند که فروشندگان عالي و کم نظيري با آن ها همکاري مي کنند.

هفتاد و چهار درصد از ميليونرهاي خودساخته در آمريکا ، کارآفرين هستند و کسب و کار خود را مديريت مي کنند و تعداد زيادي از اين ميليونرهاي خودساخته فروشنده هستند. در فروش اگر به درستي آموزش ديده باشيد و مهارت کافي کسب کرده باشيد و محصول خوبي را در بازار به فروش برسانيد ، هيچ حدي براي ميزان درآمدتان وجود نخواهد داشت.

منبع: وبلاگ رموز فروش موفق

جدیدترین آگهی ها